19.2.2015

Proč navštěvovat kosmetický salon

 

Jistě znáte ve svém okolí ženy, které jsou už krátce po třicítce vylekané z každé nové vrásky. Při pohledu do zrcadla uvažují o liftingu a pomalu si hledají i šikovného plastického chirurga. Ten by však neměl být prvním a jediným řešením problémů. Mnoha těžkostí se můžete zbavit, když začnete včas a pravidelně navštěvovat kosmetický salon. Pleť udrží ve formě masáže, biostimulační laser, ale i důkladná domácí péče na míru, kterou vám vaše kosmetička vytvoří.

 

Kosmetické ošetření není luxus

 

Je stále méně žen, které považují návštěvu kosmetického salonu za luxus. Také si už nemyslí, že kosmetické procedury jsou jen pro ženy, které mají s pletí vážné potíže, jako například akné. „Na kosmetiku bychom měly chodit stejně pravidelně jako ke kadeřníkovi, a to i tehdy, když je naše pleť bezchybná,“ doporučuje kosmetická poradkyně Dagmar Volková. A v čem by návštěva mohla nejvíce pomoci? Mnoho žen si nesprávně otypuje svou pleť a dlouhodobě si ji ošetřuje produkty, které pro ni nejsou vhodné. Na suché pleti se mohou objevit předčasně vrásky, smíšenou pleť může trápit nedostatečná hydratace nebo je obličej zbytečně vysušen používáním pleťové vody s obsahem alkoholu. Poradenství v tomto směru ale není jediné plus kosmetického salonu. Profesionálové v nich si dokáží poradit i s největším postrachem žen – s vráskami.

 

Start s masáží očního okolí

 

Přesný věk, kdy je pleti potřeba věnovat zvýšenou pozornost, závisí na genetických dispozicích. Pečovat o ni je třeba stále – už kolem dvacátého pátého roku se doporučuje začít používat kromě běžného denního krému i něco dalšího, například oční krém. První vrásky se totiž objeví právě v této části obličeje. Není se čemu divit, pleť je zde nejemnější a lehce se vysuší. Droboučké vějířky je možné zjemnit, případně jejich vznik výrazně oddálit, když si častěji dopřejete masáž. Vybrat si můžete například skvělou mikromasáž očního okolí, kterou vám na požádání udělá i vaše kosmetička. Letošním hitem jsou speciální masážní brýle – při pravidelném používání prý dokáží o poznání zvednout i povislé horní víčko. Díky oběma způsobům se ale lze vyhnout i otokům kolem očí, což je v dnešní počítačové éře skutečně výhra. Vynikající je i masáž celé tváře. Kosmetička přesně zná tahy, které pokožku posílí, prokrví a tím zmírní i tvorbu vrásek. V nabídkách kosmetických salonů najdete také masáže s vyhlazujícím liftingovým účinkem. „Pokud se rozhodnete kosmetičku navštěvovat, je dobré docházet k ní pravidelně,“ radí kosmetická poradkyně.

 

Laser nejen proti vráskám

Výtečnými pomocníky, kteří celkově zlepšují stav pleti, jsou speciální lasery. Kosmetičky pracují převážně s takovými typy přístrojů, které řeší problém stimulací vlastních regeneračních sil pleti. V nabídce kosmetických salonů je najdete nejčastěji pod názvem ošetření biostimulačním laserem. Po ošetření jsou vrásky mělčí a jejich hloubka se zmenší až o sedmdesát procent. K tomu však nestačí jen jedno ošetření – je jich potřeba nejméně deset. A které další potíže pomáhá kosmetičkám biostimulační laser řešit? Zmírňuje zánětlivé procesy, což je ideální pro problematickou pleť, redukuje různá zarudnutí a má výrazný antibakteriální účinek. Využívá se po hloubkovém čištění pleti, aby se pleť nezanítila a rychleji se po ošetření zhojila.

 

Novinka na pigmentové skvrny

 

Některé ženy považují pigmentové skvrny v obličeji za ještě větší kosmetický problém než vrásky. I s nimi vám mohou v kosmetickém salonu pomoci. „Existuje celá řada metod, jak se dají pigmentové skvrny zmírnit. Momentálně nabízíme také způsob, který není založen na jejich vybílení. Nový produkt přímo ovlivňuje barvivo v kůži,“ říká kosmetička, podle které mohou při likvidaci pigmentových skvrny přijít na řadu také kyseliny. Ale nemusíte se bát. Jsou mnohem šetrnější než v minulosti, kdy patřily jen do rukou dermatologa. „V běžných prostředcích, s kterými pracuje kosmetička, je obsah kyselin nižší. Osobně jsem však přesvědčena, že radikálnější zásah patří vždy do rukou kožního lékaře,“ upozorňuje Dagmar Volková.

 

Napsat komentář